بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کیوی پلاست کاملا محفوظ می باشد

فروشگاه محصولات یکبار مصرف و محصولات بهداشتی

مزایای استفاده از محصولات زیست تخریب پذیر در محصولات یکبار مصرف

مزایای استفاده از محصولات زیست تخریب پذیر در محصولات یکبار مصرف
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/03/17 0 نظر

جهان امروز با تهدید بزرگ ظروف یکبار مصرف روبرو است و استفاده از این ظروف روز به روز در حال افزایش است که این مسئله به یکی از دغدغه های عمده‌ی دوست داران طبیعت و تهدیدی جدی برای آیندگان است.

جهان امروز با تهدید بزرگ ظروف یکبار مصرف روبرو است و استفاده از این ظروف روز به روز در حال افزایش است که این مسئله به یکی از دغدغه های عمده‌ی دوست داران طبیعت و تهدیدی جدی برای آیندگان است. این ظروف در طبیعت تجزیه و بازیافت نمی شوند و اگر تدابیری اندیشیده نشود تا چند سال آینده کره زمین با پوسته پلاستیکی احاطه می شود که این بسیار نگران کننده است. تولید ظروف یکبار مصرف زیست تخریب پذیر تا حدودی نگرانی های دوست داران طبیعت را کاهش داده است. ایده‌ی تولید ظروف زیست تخریب پذیر در سال های بحران نفت به وجود آمد و کشورهای پیشرفته به فکر جایگزین کردن پلیمرهای گیاهی ساخته شده از سیب زمینی، ذرت و گندم به جای ظروف پلاستیکی افتاده اند.تولید ظروف زیست تخریب پذیر در ایران از سال 84 شروع شد و این موفقیت قدم مهمی در ورود به انقلاب سبز جهانی محسوب می شد.


استفاده از محصولات زیست تخریب پذیر چه مزیت هایی در تولید محصولات یکبار مصرف دارد؟
 

چون همه‌ی ما از مضرات پلاستیک و ظروف تجزیه ناپذیر اطلاع داریم می توانیم درک کنیم که تولید ظروف زیست تخریب پذیر انقلابی مهم برای طبیعت به شمار می آید. ظروف یکبار مصرفی که با استفاده از محصولات زیست تخریب پذیر تولید می شوند بر دو پایه طبیعی و سنتزی می باشد. پلیمرهایی که منشا اصلی آن ها طبیعی یا همان ارگانیک است در حقیقت از پلیمرهای حیوانی و گیاهی نشات گرفته اند و عمده ترین آن ها در زمره  پلی ساکاریدها قرار دارند. در کشورهای مختلف پایه‌ی پلیمرهای طبیعی ممکن است متفاوت باشد و در هر کشور با توجه به فراوانی مواد گیاهی متفاوت است.
از مهم ترین مزایایی استفاده از محصولات زیست تخریب پذیر در محصولات یکبار مصرف می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•ظروف یکبار مصرف بر پایه مواد گیاهی بیشتر از نشاسته ذرت تولید می شوند. که به دلیل داشتن مزایای بهداشتی و عدم استفاده از مواد شیمیایی به سلامت خانواده ها و اصناف کمک شایانی می کنند.
•تجزیه‌پذیری محصولات زیست تخریب پذیر کمتر از 6 ماه به طول می انجامد و هیچ گونه تأثیر مخربی بر روی محیط زیست باقی نمی گذارد.
•یکی از مطمئن ترین و سالم ترین ظروف برای مدارس، مهدکودک ها، بیمارستان ها و کنفرانس ها، نمایشگاه ها و ... می باشد.
•انعطاف پذیری زیاد محصولات زیست تخریب پذیر نسبت به محصولات پلاستیکی باعث شده است که بتوان آن ها را مایکروفر استفاده کرد و دمای 90 تا 100 درجه سانتی گراد را تحمل می کنند بدون آنکه تغییری در بافت و خاصیت آن ها ایجاد شود.
•این محصولات به تقویت و توسعه صنایع کشاورزی کمک می کنند و عاری از هر گونه مواد اولیه نفتی هستند.
•برای تولید این محصولات به انرژی کمی نیاز است و امکان استفاده از آن ها در صنایع بسته بندی فراهم است.
•قیمت این محصولات نسبت به ظروف یکبار مصرف معمولی تا حدودی بیشتر است ولی با افزایش دانش و آگاهی افراد موجبات جایگزینی این محصولات تا حدودی فراهم شده است.
•محصولات زیست تخریب پذیر هیچ اثر سویی بر روی اتمسفر و گرم شدن کره زمین ندارند و می تواند از خشک‌سالی های سال های بعد جلوگیری کند.

 

 

 

محصول پیشنهادی:  ظرف پیرکس الگانس 1000ml

 

 

 

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات