بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کیوی پلاست کاملا محفوظ می باشد

فروشگاه محصولات یکبار مصرف و محصولات بهداشتی

هیچ محصولی با مشخصات درخواستی یافت نشد.

در دهه 60 میلادی ایده ای تحت عنوان تهیه الیاف نساجی از پسماند های حاصل از تصفیه نفت مطرح شد که بعد از مطرح شدن این ایده در دهه 1979-1970 اولین محصولات با الیاف ظریف تحت عنوان محصولات دستمال میکروفایبر وارد بازار شدند و خیلی سریع در بازار لوازم خانگی و نظافت لنزهای عکاسی مورد توجه قرار گرفتند. در سال 2007 شرکت آمریکایی رابرمید به عنوان اولین شرکت آمریکایی تولید کننده دستمال میکروفایبر در سطح آمریکا و جهان شناخته شد. میکروفایبر از ترکیب 80 درصد پلی استر و 20 درصد پلی آمید حاصل می شود اما در صنایع نظافتی می تواند 100 درصد پلی استر باشد. الیاف به کار رفته در این دستمالها به دو صورت بافته یا نبافته مورد استفاده قرار میگیرند. چنانچه دستمال مورد نظر دارای الیافی به صورت نبافته باشد به عنوان دستمال یکبار مصرف با کاربرد محدود مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای استفاده از دستمال میکروفایبر

دستمال میکروفایبر برای نظافت منزل مورد استفاده قرار می گیرند از مهمترین ویژگی های این دستمال ها جمع آوری مایعات از روی کف و دیوار های منزل است. این دستمال ها با استفاده  از الیاف شکسته  و خرد شده میکروفایبر تولید شده اند، به همین جهت می توانند 8-7 برابر وزن خود آب جذب کنند. اگر سطح مقطع یک رشته میکروفایبر با الیاف پنبه زیر میکروسکوپ مقایسه کنیم می بینیم که الیاف میکروفایبر برخلاف الیاف پنبه ای  و نخی دارای شکل ستاره ای­اند که پره های پلی استر در بین تیغه های  پلی آمید آن قرار گرفته است. این شکل ستاره ای به عنوان مزایای دستمال نانومیکروفایبر محسوب می شود و سبب افزایش قابلیت جذب آب و آلودگی ها از سطح مورد نظر می گردد.

بار الکتریکی آلودگیها را پاک میکند

پلی استر و پلی آمید موجود در این دستمال ها داری بار الکتریکی مثبت هستند و گرد و غبار موجود در محیط اطراف ما دارای بار الکتریکی منفی هستند که این امر سبب می شود گرد و غبار روی سطوح خیلی راحت بدون نیاز به هر گونه مواد پاک کننده مانند اسپری یا آب به دستمال بچسبد و در نهایت تنها با استفاده از آبکشی گرد و غبار از دستمال جدا می شوند این امر سبب شده است تا این نوع دستمال ها به عنوان بهترین نوع دستمال برای پاک کردن لوازم عکاسی مانند لنز دوربین و ... شناخته شوند. از آنجائی که خیلی از افراد به مواد شوینده حساسیت دارند، قابلیت پاک کردن سطوح با استفاده از دستمال میکروفایبر بدون نیاز به استفاده از مواد شوینده یکی از مزایای مهم این دستمال ها محسوب می شود برای مثال این دستمال ها به راحتی میتوانند لکه های روغنی روی گاز را بدون نیاز به شوینده پاک کنند. نکته دیگری که به عنوان مزیت دستمال میکروفایبر در مقایسه با دستمال های نخی محسوب می شود این است که این دستمال ها خیلی زودتر از دستمال های نخی خشک می شوند. دستمال میکروفایبر در محیط های بیمارستانی نیز کاربرد زیادی دارند از این جهت که می توانند تا 99 درصد عوامل بیماری زا (قارچ، باکتری، ویروس و...) را به خود جذب کنند در حالی که دستمال های نخی می توانند فقط تا 33 درصد این آلودگی ها را به خود جذب کنند.

از دیگر مزایای استفاده از دستمال میکروفایبر سازگاری و حفاظت از محیط زیست می باشد. با کاهش مصرف شوینده های شیمیایی تا 90 درصد در منزل، کاهش مصرف آب و برق می توان در حفاظت از محیط زیست و سلامت حیوانات و انسان ها تلاش کرد.

قیمت دستمال میکروفایبر

دستمال میکروفایبر کیوی پلاست در رنگ های متنوعی عرضه میشود و از قدرت پاک کنندگی فوق العاده ای برخوردار است. تنها زمانی که دستمال را بشویید. آلودگیهای داخل دستمال خارج میشود. انواع دستمال میکروفایبر مختلفی در سطح بازار وجود دارد که قیمت آن وابسته به کیفیت جنس و میزان آبگیری دستمال و همچنین ابعاد دستمال و برند آن بستگی دارد. به جهت ثبت سفارش و آگاهی از قیمت این دستمالها می توانید با همکاران ما ارتباط برقرار کنید.

فرق دستمال میکروفایبر و جادویی

دستمال میکروفایبر و دستمال جادویی هر دو با استفاده از فناوری نانو تهیه شده اند. اما این دو دستمال از لحاظ سایز الیاف به کار رفته در بافتشان  تفاوت هایی با هم دارند. دستمال جادویی دارای الیاف در حد 100 نانو است در حالی که الیاف به کار رفته در دستمال میکروفایبر در حد میکرو  (از 100 میکرو) تهیه شده است. از آنجایی که دستمال های جادویی دارای الیاف ریزتری هستند از قدرت پاک کنندگی بالاتری در مقایسه با انواع میکروفایبر برخوردارند، این در حالی است که دستمال های میکروفایبر از قدرت جذب بالاتری برخوردار هستند.

مشاهده بیشتر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا