بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کیوی پلاست کاملا محفوظ می باشد

فروشگاه محصولات یکبار مصرف و محصولات بهداشتی

بازیافت ظروف یکبار مصرف به چرخه مصرف

بازیافت ظروف یکبار مصرف به چرخه مصرف
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/03/24 0 نظر

بازیافت ظروف یکبار مصرف به چرخه مصرف، اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که امروزه استفاده از ظروف یکبار مصرف در میان شهروندان بسیار زیاد می باشد.

امکان پذیر شدن بازیافت ظروف یکبار مصرف به چرخه مصرف

چرخه مصرف یکی از موضوعاتی می باشد که ذهن دست اندرکاران این مجموعه را به خود مشغول کرده است. بازیافت ظروف یکبار مصرف به چرخه مصرف، اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که امروزه استفاده از ظروف یکبار مصرف در میان شهروندان بسیار زیاد می باشد. از طرف دیگر کلیه ظروف یکبار مصرف، آسیب های زیادی را برای محیط زیست و انسان به همراه دارد، و نگرانی های بسیار زیادی در مورد محیط زیست و سلامت افراد جامعه به وجود آورده است.

به همین دلیل، دست اندرکاران، همیشه به دنبال راهی برای کاهش این خطرات بوده اند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که، با فرهنگ سازی و ترغیب افراد به کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف و بازیافت کردن این ظروف، اقدام قابل توجهی را  در جهت سلامتی عموم مردم می توانند انجام دهند. این اقدام، صرفه جویی اقتصادی را نیز به همراه دارد. با احداث کارخانه به منظور بازیافت ظروف یکبار مصرف به چرخه مصرف، بخشی از این منابع که صدها سال در محیط بوده و تجزیه نشده به عنوان آلاینده های آب و خاک شناخته شده اند را، می توان به چرخه مصرف بازگرداند.

 

مقاله مرتبط : مزایای بسته بندی های پلاستیکی

 

بازیافت ظروف یکبار مصرف علاوه بر اینکه صرفه جویی اقتصادی را به همراه دارد، بلکه باعث سلامت افراد و محیط زیست می شود، زیرا استفاده از این ظروف برای مواد غذایی داغ و چرب عوارض زیادی دارد و باعث شیوع سرطان ها و بیماری های دیگری از جمله کم شدن پلاکت خون و خستگی و عصبانیت می شود. پس همانطور که متوجه شدید، بازیافت ظروف یکبار مصرف به چرخه مصرف، یکی از دغدغه های امروز در بین دست اندرکاران است که، باید مورد توجه قرار بگیرد.

مزایا و معایب ظروف یکبارمصرف

طبق آخرین گزارش ها در سال های اخیر 335 تن پلاستیک تولید شده است. این حجم گسترده از تولید پلاستیک که برایتان گفتیم، تنها 10 درصد بازیافت می شوند. به همین دلیل برای حفظ بهتر محیط زیست باید استفاده از ظروف یکبار مصرف تا حدود زیادی کاهش یابد. در برخی از کشور ها استفاده از پلاستیک و ظروف یکبار مصرف ممنوع شده است.

ظروف پلاستیکی که جنسشان شفاف تر است، مناسب استفاده از مواد غذایی داغ نیستند. ولی ظروف گیاهی برای غذاهای داغ بسیار مناسب می باشند، به دلیل اینکه از ترکیباتی مانند: ذرت، نشاسته، سلولز و سلول های گیاهی در ترکیبات ظروف گیاهی استفاده می شود. ولی بهتر است تا حدالامکان از ظروف پلاستیکی یا حتی گیاهی استفاده نشود، چون باعث بیماری هایی چون سرطان می شود. ولی ایران در زمینه مصرف ظروف یکبار مصرف جزو 10 کشور نخست قرار دارد.

 

 

 

محصول پیشنهادی:  دستمال میکروفایبر حوله ای

 

 

 

 

کشور ایران جزو دومین کشور در صنعت پلاستیک محسوب می شود که، سرمایه کمتری برای بازیافت آن نیاز است. بازیافت پلاستیک و ظروف یکبار مصرف، پیشرفت ها و نوآوری های بسیار زیادی  داشته است که، باعث شده میزان دفن زباله ها کاهش یابد. همین امر باعث گسترش تجارت هایی که مرتبط با بسته بندی هایی که با محیط زیست سازگار هستند شده است. این گونه ظروف که می توانند چند بار مصرف باشند در طبیعت به راحتی دفع می شوند.
 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات