بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کیوی پلاست کاملا محفوظ می باشد

فروشگاه محصولات یکبار مصرف و محصولات بهداشتی

جوانب مثبت و منفی ظروف پلاستیکی غذا

جوانب مثبت و منفی ظروف پلاستیکی غذا
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/05/19 0 نظر

امروزه استقبال افراد از ظروف پلاستیکی، برای نگهداری مواد غذایی زیاد شده است. بهتر است قبل از  هرچیز، جوانب مثبت و منفی ظروف پلاستیکی غذا را در نظر بگیرید، و بعد تصمیم گیری کنید. فواید استفاده از آنها، سهولت در استفاده، قابلیت حمل آسان، قیمت مناسب و غیره میباشد. اما استفاده مداوم از آنها باعث بیماریهای سرطان و ... میشود.

بررسی جوانب مثبت و منفی ظروف پلاستیکی غذا

در سالهای گذشته استفاده از ظروف پلاستیکی مورد استقبال افراد قرار گرفته است. علت استقبال افراد از وسایل پلاستیکی، به علت این میباشد که، مواد پلاستیکی عایق حرارتی و الکتریکی میباشند و بسیار سبک و نشکن هستند، همچنین ضد قارچ و کپک است، و امروزه در رنگ های متنوعی وجود دارد. اما در مقابل فواید بسیار زیادی که وجود دارد، خطرات بسیار زیاد و جبران ناپذیری در پی دارد. امروزه استفاده از مواد پلاستیکی بیماریهای زیادی مانند سرطان و بی خوابی را به همراه دارد.  در این مقاله سعی میکنیم کلیه جوانب مثبت و منفی ظروف پلاستیکی غذا را برایتان شرح دهیم.  امروزه استفاده از ظروف پلاستیکی به علت متنوع بودن و قیمت مناسب و همچنین سهولت در استفاده، محبوبیت زیادی در بین افراد پیدا کرده است.

استفاده از ظروف پلاستیکی تنها به بسته بندی بطری و مواد خوراکی ختم نمیشود، بلکه افراد برای نگه داشتن غذاهای جامد یا نیمه جامد در یخچال و فریزر از ظروف پلاستیکی استفاده میکننند. یکی دیگر از فوایدی که ظروف پلاستیکی و محصولات یکبار مصرف دارند  این می باشد که، قابلیت حمل آنها بسیار آسان است. تمام خوراکی هایی که شما در حال استفاده از آنها هستید، از ظروف پلاستیکی استفاده شده است، برای مثال ماستی که خریداری میکنید یا حتی سس مایونز، دوغ، دلستر و یا هر چیز دیگری که استفاده روزانه دارید، از مواد پلاستیکی استفاده شده است.

جوانب مثبت و منفی ظروف پلاستیکی غذا، باعث شده است که مردم، خطر استفاده از ظروف پلاستیکی را جدی نگیرند. در صورتی که استفاده مداوم ظروف پلاستیکی، خطرات بسیار جدی در طولانی مدت به همراه دارد. همانطور که میدانید،  این ظروف پلاستیکی، دارای مواد شیمیایی میباشند، پس زمانی که شما غذای خود را در ظروف پلاستیکی نگهداری میکنید، مقداری از مواد شیمیایی در غذای شما ترکیب شده و باعث سمی شدن مواد غذایی شما میشود. جالب است بدانید که، هر چقدر زمان طولانی تری، غذا در این ظروف باقی بماند اسیدهای مضرتری را وارد غذا میکند 

 

 تاثیرات استفاده از ظروف پلاستیکی بر سلامت مردان و زنان

در پی جوانب مثبت و منفی ظروف پلاستیکی غذا، به یکی از مضرات آنها که باعث اختلال در کار بیضه آقایان و همچنین ناراحتی های زنان مانند سرطان سینه و ایجاد غدد در سینه میشود، برخورد میکنیم. مردانی که مجبور بوده اند از مواد پلاستیکی زیادی استفاده کنند، چندین برابر بیشتر از بقیه، دچار زود انزالی و ناتوانی های جنسی میشوند. یکی دیگر از مضرات استفاده از ظروف پلاستیکی، اختلال در دستگاه گوارش می باشد. 

مقاله مرتبط : محصولات یکبار مصرف تجزیه پذیر

 

تاثیر دمای غذا در ظروف پلاستیکی

در صورتی که دمای غذا ( به صورت جامد یا مایع) در ظروف پلاستیکی، بالای 40 درجه باشد، ماده شیمیایی بسیار خطرناکی از خود خارج میکند که، باعث چندین نوع از سرطان میشود. سم خارج شده از مواد پلاستیکی روی عملکرد مغز، اعصاب، قلب، گوارش تاثیر میگذارد. به طور کلی میتوان گفت هر چقدر غذا گرم تر باشد، و یا محیط اسیدی تر باشد، مانند غذاهایی که دارای آبغوره و یا آبلیمو هستند، سم خارج شده از ظروف بیشتر میشود و حلالیت آنها با مواد غذایی بیشتر شده و سلامت انسان را در خطر می اندازد.
 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات

محصولات مرتبط