بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کیوی پلاست کاملا محفوظ می باشد

فروشگاه محصولات یکبار مصرف و محصولات بهداشتی

تفاوت نایلون با نایلکس

تفاوت نایلون با نایلکس
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/03/17 0 نظر

تفاوت نایلون با نایلکس از جهت های مختلفی با یکدیگر متفاوت هستند. مواد تشکیل دهنده، موارد مصرفی، مقاومت و غیره از مهم ترین مواردی است که این دو را از یکدیگر متمایز میکند. 

آشنایی با نایلون با نایلکس

نایلون با نایلکس از جهت های مختلفی با یکدیگر متفاوت هستند. مواد تشکیل دهنده، موارد مصرفی، مقاومت و ... از مهم ترین مواردی است که باعث تفاوت نایلون با نایلکس میشود. در ابتدا با هر کدام از این موارد به صورت جداگانه و مختصر آشنایی پیداکنید. 

برای تولید انواع نایلون و نایلکس از یک دستگاه استفاده می شود و دستگاه های تولید آن ها متفاوت نمیباشد. تنها مواد اولیه ای که به دستگاه داده میشود متفاوت است و باعث تفاوت در نایلکس و نایلون می شود. تنها کیفیت دستگاه است که می تواند روی کیفیت ، مقاومت، چاپ و ... نایلون ها و نایلکس ها تاثیر مستقیم بگذارد.

 

نایلون چیست؟


برای معرفی نایلون باید بیان کنیم که این ماده جنسی بسیار نرم و روشن و شفاف دارد. به دلیل نرمی و انعطاف پذیری آن، زمانی که به آن دست می  زنید، صدای زیادی تولید نمیشود. نرمی این نایلون را میتوان با دست کشیدن به آن احساس کرد. نایلون ها بیشتر برای داروخانه ها، لباس فروشی ها و ... استفاده میشود زیرا نایلون ها مقاومت بالایی ندارند. برای تولید نایلون باید از پلی اتیلنی سبک استفاده کرد. کیوی پلاست تولید و توزیع کننده انواع کیسه های نایلونی یکبار مصرف میباشد.


نایلکس چیست؟

این ماده جنس بسیار خشکی دارد و غیر شفاف و مات نیز میباشد. زمانی که به نایلکس دست می زنید، صدای زیادی تولید میشود که به دلیل خشکی آن می باشد. نایلکس قدرت و مقاومت بالایی دارد و میتوان از آن برای مواد سنگین استفاده کرد. میوه فروشی ها، فروشگاه مواد غذایی ، اصناف اجناس سنگین و ... باید از نایلکس برای مواد خود استفاده کنند. زیرا این اجناس سنگین هستند و تنها نایلکس میتواند در برابر آن ها مقاومت داشته باشد و پاره نشود. نایلکس در برابر سنگینی فقط کش می آید و پاره نمیشود. برای تولید انواع نایلکس ها از ماده ی پلی اتیلنی سنگین استفاده می شود تا مقاومت بالایی داشته باشند. نایلکس فانتزی گلناز نمونه محصولی از کیوی پلاست که در طرح ها و سایز های مختلف میباشد


تفاوت نایلون با نایلکس در چیست؟

نایلون با نایلکس تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. مهم ترین این تفاوت ها ب صورت زیر میباشد.

  • مواد تشکیل دهنده ی نایلون با نایلکس متفاوت است. نایلکس از پلی اتیلنی سنگین و نایلون از پلی اتیلنی سبک ساخته شده است. 
  • موارد مصرف این دو نیز با یکدیگر متفاوت است. از نایلکس در مواردی استفاده میشود که مقاومت و کشش آن اهمیت دارد و ظاهر آن زیاد مهم نیست. کیسه زباله از این موارد می باشد.
  • تفاوت نایلون با نایلکس در ظاهر نیز مشاهده میشود. نایلون ها براق، نرم، انعطاف پذیر هستند اما نایلکس ها مات و خشک میباشند. 
  • نایلکس را میتوان در ضخامت های متفاوت تولید کرد اما نایلون را نمیتوان در ضخامت کم تولید کرد. 
  • مقاومت و استحکام نایلکس بسیار بالا تر از نایلون میباشد. به همین سبب برای جابجایی مواد سنگین باید از نایلکس استفاده کرد. 

نظرات

captcha Refresh