بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کیوی پلاست کاملا محفوظ می باشد

فروشگاه محصولات یکبار مصرف و محصولات بهداشتی

مضرات استفاده مجدد از ظروف یکبار مصرف

مضرات استفاده مجدد از ظروف یکبار مصرف
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/06/17 0 نظر

اگرچه مضرات استفاده مجدد از ظروف یکبار مصرف بر هیچ کس پوشیده نیست، اما این مضرات زمانی به اوج خود می رسند که ظروف یکبار مصرف در معرض حرارت یا نور مستقیم خورشید قرار بگیرند. جالب است بدانید که گرما زمینه آزادسازی ترکیبات خطرناک موجود در این ظروف را فراهم ساخته و بدین ترتیب احتمال خطر ابتلا به سرطان را به طور قابل توجهی افزایش میدهد.

استفاده مجدد از ظروف یکبار مصرف؛ تهدیدی جدی برای سلامتی شما

اگرچه ظروف یکبار مصرف یکی از کاربردی ترین و در عین حال محبوب ترین انواع ظروف موجود در بازار هستند، اما نباید از مضرات استفاده مجدد از ظروف یکبار مصرف چشم پوشید. این دسته از ظروف که در فروشگاه کیوی پلاست هم موجود است، همان گونه که از نامشان پیدا است، تنها قابلیت یکبار استفاده شدن را دارند. در صورتی که این ظروف را به طور مجدد مورد استفاده قرار دهید، شیارهای بسیار کوچکی بر سطح آن ها ایجاد میشود که با چشم قابل رویت نیستند. 

شاید برایتان جالب باشد بدانید که بروز این شیارها در ظرف موجب آزاد شدن مولکول های آلی و صنعتی به داخل آب یا غذا شده و بدین ترتیب فرد را مستعد ابتلا به عفونت های دستگاه گوارش کرده و خطر ابتلا وی به سرطان های مختلف را تا حد قابل توجهی افزایش میدهد. بنابراین هرگز، تاکید میکنیم هرگز این ظروف را مجددا مورد استفاده قرار ندهید. 

جالب و در عین حال لازم است بدانید که پلاستیک هایی که ظروف یکبار مصرف از آن ها تهیه میشوند، نوعی پلیمر تهیه شده از سنتز مواد اولیه ای تحت عنوان مونومر هستند. پلیمرها به تنهایی هیچ ضرری برای انسان و سلامتی وی ندارد. اما زمانی که مونومرها و مواد سمی تشکیل دهنده آن ها به بدن انسان راه پیدا کنند، تهدید بزرگی برای سلامتی به شمار می آیند. به ویژه اگر این ظروف چندین بار مورد استفاده قرار بگیرند!

مضرات استفاده مجدد از ظروف یکبار مصرف نه تنها شامل ظروف یکبار مصرف غذا و لیوان یکبار مصرف نمیباشد بلکه بطری های پلاستیکی آب معدنی و نوشابه نیز جزء ظروف یکبار مصرفی به شمار می آیند که متاسفانه استفاده مجدد از آن ها در میان مردم بسیار رواج دارد. بسیاری از ما چنین می اندیشیم که استفاده مجدد از بطری های پلاستیکی آب معدنی حرکتی سازگار با محیط زیست است. غافل از این که سلامت خود را به طور جدی به خطر انداخته ایم!

 

ظروف یکبار مصرف تهدیدی جدی برای سلامتی شما

دلیل خطرناک بودن استفاده مجدد از بطری های پلاستیکی چیست؟

 

1. رشد باکتریها

شاید از خودتان بپرسید که دلیل خطرناک بودن استفاده چند باره از بطری های پلاستیکی چیست؟ گفتنی است که در ساختار این دسته از بطری ها ماده ای شیمیایی به نام بیسفنول آ موجود است که مضرات فراوانی دارد. هنگامی که شما برای چندمین بار بطری های پلاستیکی را مورد استفاده قرار می دهید، این ماده شیمیایی به آب درون بطری راه یافته و سریعا باکتری های پر خطری را در ترک های بطری ایجاد نموده و پرورش میدهد. این باکتری ها میتوانند خیلی ساده به بدن انسان راه یافته و سلامت وی را به خطر بیندازند. از همین رو بسیار توصیه می شود که در استفاده مجدد از نی های یکبار مصرف نیز به شدت بپرهیزید! 

 

2. حرارت؛ تشدید کننده مضرات استفاده مجدد از ظروف یکبار مصرف

اگرچه مضرات استفاده مجدد از ظروف یکبار مصرف بر هیچ کس پوشیده نیست، اما این مضرات زمانی به اوج خود میرسند که ظروف یکبار مصرف در معرض حرارت یا نور مستقیم خورشید قرار بگیرند. جالب است بدانید که گرما زمینه آزادسازی ترکیبات خطرناک موجود در این ظروف را فراهم ساخته و بدین ترتیب احتمال خطر ابتلا به سرطان را به طور قابل توجهی افزایش میدهد. آگاه باشید؛ سرطان در کمین است.

 

مزایای کیسه زباله

 

3. حفظ محیط زیست :

از دیگر مزایای مهم استفاده از کیسه زباله در خانه می توان به حفظ محیط زیست اشاره کرد ؛ چون زمانی که شما کیسه زباله در منزل خود ندارید ، به علت کوچکی دیگر پلاستیک‌ های موجود در خانه تان مجبور به استفاده از چندین کیسه هستید که این پلاستیک ها بعد از وارد شدن در طبیعت به سختی تجزیه شده و آنزیم های حاصل از تجزیه آن ها به طبیعت آسیب بسیاری وارد می ‌کنند ، پس با استفاده از کیسه زباله در خانه می توان به استفاده کمتر از دیگر کیسه های پلاستیکی جهت حفظ محیط زیست کمک کرد.

 

 

 

 

محصول پیشنهادی:  گالن شیر دار 20 لیتری

 

 

 

 

نظرات

captcha Refresh