بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کیوی پلاست کاملا محفوظ می باشد

فروشگاه محصولات یکبار مصرف و محصولات بهداشتی

انواع پارچه تمیز کننده

انواع پارچه تمیز کننده
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/10/10 0 نظر

طی دو دهه اخیر استفاده از دستمال های یکبار مصرف بسیار رواج یافته است که استفاده بی رویه از آن ها موجب افزایش زباله و از بین رفتن درختان شده است و زیان های جبران ناپذیری به محیط زیست وارد نموده است. از این رو دستمال های پارچه ایی گزینه مناسب تری هستن که به انواع مختلف آن می پردازیم.

یکی از مواردی که روزانه بارها از آن استفاده میشود دستمال های تمیز کننده هستند که برای نظافت خانه، محل کار، اتومبیل و ... کاربرد دارند. طی دو دهه اخیر استفاده از دستمال های یکبار مصرف بسیار رواج یافته است که استفاده بی رویه از آن ها موجب افزایش زباله و از بین رفتن درختان شده است و زیان های جبران ناپذیری به محیط زیست وارد نموده است. از این رو بهتر است تا جاییکه امکان پذیر باشد از پارچه های تمیز کننده برای نظافت استفاده نمود که قابل شستشو و استفاده مجدد هستند. انواع پارچه های تمیز کننده موجود است که شناخت هر کدام از آن ها میتواند مفید باشد. در ادامه به بررسی برخی از انواع پارچه های تمیز کننده پرکاربرد خواهیم پرداخت.

 

تنظیف نخی

تنظیف های نخی دستمال های تهیه شده از نخ پنبه هستند که از زمان های بسیار دور مورد استفاده قرار میگیرند. این دستمال ها قابلیت شستشو و استفاده مجدد دارند. تنظیف های نخی به دلیل لطافتی که دارند برای انجام امور نظافتی مناسب میباشند. این نوع از پارچه های تمیز کننده مقاومت خیلی بالایی ندارند و نیز پس از مدتی هنگام نظافت پرز میدهند که برای تمیز کردن سطوح شیشه ای مناسب نیست. یکی دیگر از مشکلات استفاده از تنظیف های نخی لکه دار شدن آن ها پس از نظافت است که این لکه ها معمولا یا از بین نمیروند یا به سختی از بین میروند.

 

حوله نخی

پارچه های تمیز کننده حوله ای نیز سال هاست در موارد مختلف از جمله نظافت مورد استفاده قرار میگیرند. الیاف این پارچه ها از نخ پنبه است که در فرایند تولید ضخامت پیدا می کنند و حالت پرزی حوله ایجاد می شود. پارچه تمیز کننده حوله ای به دلیل ضخامت بیشتر تسبت به پارچه های نخی طول عمر بیشتری دارند و دیرتر خراب می شوند علاوه بر آن دستمال های تهیه شده از پارچه های حوله ای به دلیل الیاف های ضحیم تر قابلیت جذب آب بیشتری دارند و برای خشک کردن ظروف و سطوح کاربرد دارند. پارچه های تمیز کننده حوله ای همچون تنظیف های نخی زود لکه دار می شوند و لکه ها در آن ها باقی می ماند و اینکه از خود پرز بجا می گذارند و برای پاک کردن سطوح شیشه ای و برخی ظروف خیلی کاربرد ی نیستند.

 

دستمال جادویی

امروزه نسل جدیدی از پارچه های تمیز کننده در دسترس است که به نام های مختلفی شناخته میشوند یکی از نام های رایج آن ها دستمال های جادویی است. جادوی این دستمال ها چیست؟ دستمال های جادویی مزایای مختلفی نسبت به پارچه های تمیز کننده نخی دارند که در ادامه به انواع آن و ویژگی هایشان خواهیم پرداخت.

 

دستمال میکروفایبر

پارچه های میکروفایبر در اواسط قرن بیستم تولید شدند ولی آن زمان نیاز به استفاده از این تکنولوژی احساس نمیشد تا در اواخر دهه هفتاد میلادی پارچه های میکروفایبر وارد بازار شدند و امروزه جزء یکی ز انوع پارچه های تمیز کننده پرکاربرد شناخته میشوند.
پارچه های تمیز کننده میکروفایبر یا بطور کامل از پلی استر ساخته میشوند یا بصورت مخلوطی از پلی استر و پلی آمید هستند. نکته بسیار مهم در مورد این دستمال ها این است که برای نظافت با آن ها نیاز به مواد شوینده نیست چون پارچه های تمیز کننده میکروفایبر این قابلیت را درند که آلودگی ها را تا 99درصد جذب کنند و بعد از آن تا زمانیکه شسته نشوند آلودگی را پس ندهند. عدم نیاز به مواد شوینده یکی از جادوهای این نوع از پارچه های تمیز کننده است. شستشوی این نوع از پارچه های تمیز کننده به راحتی با آب انجام می شود و لکه ای در دستمال باقی نمی ماند.  این دستمال ها به دلیل جنس پلیمری که دارند نسبت به پارچه های نخی دوام بیشتری دارند. بصورت خشک و مرطوب می توان از این دستمال ها استفاده کرد و پرز نمی دهند که همین مورد آن ها را بسیار پرکاربرد نموده است.

 

دستمال نانو

دستمال های نانو از نظر جنس و تکنولوژی همانند دستمال های میکروفایبر هستند با این تفاوت که اندازه الیاف در دستمال های نانو حدود 100 نانو متر و در دستمال های میکروفایبر حدود میکرو متر است. کوچکتر شدن الیاف دستمال های نانو قدرت پاک کنندگی آن را به مراتب بیشتر میکند زیرا سطحی که میتواند آلودگی را جذب کند بیشتر میشود.

 

 

 

محصول پیشنهادی:  دستمال میکروفایبر حوله ای

 

 

 

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

جدیدترین مقالات