بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کیوی پلاست کاملا محفوظ می باشد

فروشگاه محصولات یکبار مصرف و محصولات بهداشتی

مقالات

محصولات پلاستیکی به دلیل تنوع رنگ و زیبایی همیشه جز علایق خانم‌ها است. این محصولات به دلیل استحکام و دوام در صنعت خودروسازی هم استفاده میشود. اما مضراتی هم دارد از قبیل آزاد کردن مواد شیمیایی هنگام سوزاندن، مضر بودن برای طبیعت و جانوران، تجزیه‌ناپذیر بودن. اما میتوان با خرید محصولات پلاستیکی تجزیه‌پذیر از این مضرات جلوگیری کرد.در این مقاله به‌صورت خلاصه درباره‌ی فواید و مضرات پلاستیک صحبت میکنیم.

186 بازدید بخوانید

ظروف یکبار مصرف گیاهی ظروفی هستند که بر پایه نشاسته ذرت و گندم تهیه میشوند. تجزیه ظروف گیاهی بین 6 ماه تا 1 سال طول میکشد. این ظروف به دلیل بافت پلیمری و گیاهی ضرری برای انسان ندارند و کاملاً به طبیعت بازمیگردند. این ظروف چون پایه مواد نفتی ندارند خطر سرطان و... ندارند.

225 بازدید بخوانید

اگرچه مضرات استفاده مجدد از ظروف یکبار مصرف بر هیچ کس پوشیده نیست، اما این مضرات زمانی به اوج خود می رسند که ظروف یکبار مصرف در معرض حرارت یا نور مستقیم خورشید قرار بگیرند. جالب است بدانید که گرما زمینه آزادسازی ترکیبات خطرناک موجود در این ظروف را فراهم ساخته و بدین ترتیب احتمال خطر ابتلا به سرطان را به طور قابل توجهی افزایش میدهد.

313 بازدید بخوانید

گلدان دیواری پلاستیکی به عنوان یکی از پرطرفدارترین محصولات و جدیدترین تجهیزات برای زیباسازی فضا محسوب میشود. کوچک شدن فضای خانه ها و همچنین گسترش زندگی آپارتمانی موجب شده که امروزه یکی از بهترین گزینه ها برای زیباسازی فضای داخلی منازل، استفاده از گلدان ‌پلاستیکی دیواری باشد.

250 بازدید بخوانید

 نایلون یا پلاستیک به عنوان یکی از مهمترین اکتشافات قرن بیستم محسوب می‌ شود. برای اینکه بدانیم نایلون چگونه ساخته می شود باید به متریال به کار رفته در ساخت آن اشاره نماییم. این ماده شیمیایی به عنوان یکی از انعطاف پذیرترین، مقاوم ترین و محکم ترین مواد امروز در اختیار مردم قرار می ‌گیرد.

259 بازدید بخوانید

بازیافت ظروف یکبار مصرف به چرخه مصرف، اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که امروزه استفاده از ظروف یکبار مصرف در میان شهروندان بسیار زیاد می باشد.

218 بازدید بخوانید

تفاوت نایلون و پلاستیک در جنس آنها میباشد، نایلون، شفاف و نرم است، اما پلاستیک دارای جنس خشک و مات میباشد. از نایلون در لباس فروش ها و یا داروخانه ها استفاده میشود. از پلاستیک در میوه فروشی ها و یا اجناسی که سنگین هستند کاربرد دارد.  

164 بازدید بخوانید

امروزه استقبال افراد از ظروف پلاستیکی، برای نگهداری مواد غذایی زیاد شده است. بهتر است قبل از  هرچیز، جوانب مثبت و منفی ظروف پلاستیکی غذا را در نظر بگیرید، و بعد تصمیم گیری کنید. فواید استفاده از آنها، سهولت در استفاده، قابلیت حمل آسان، قیمت مناسب و غیره میباشد. اما استفاده مداوم از آنها باعث بیماریهای سرطان و ... میشود.

202 بازدید بخوانید

برای جدا کردن زباله ها به انواع کیسه زباله مخصوص با نوع زباله نیاز است؛ مثلا زباله های خشک که شامل کاغذ، پاکت و کارتون ها میشوند و زباله های تر هم که پسماند غذا و خوراکی و میوه و سیزیجات می باشند

399 بازدید بخوانید

بازیافت نایلون یکی از مهمترین و پرکاربردترین مباحث هم در حوزه ی محیط زیست و صنعت میباشد. نایلون نوع خاصی از پلیمر ترکیبی است که توسط بشر ساخته شده است.

312 بازدید بخوانید

محصولات یکبار مصرف تجزیه پذیر با منشا گیاهی، قابل تجزیه و دوستدار سلامتی انسان ها و محیط زیست میباشند. در ساخت چنین محصولاتی از پلیمرهای گیاهی مانند ذرت، سیب زمینی، نیشکر و گندم استفاده میکنند.

226 بازدید بخوانید

تفاوت نایلون با نایلکس از جهت های مختلفی با یکدیگر متفاوت هستند. مواد تشکیل دهنده، موارد مصرفی، مقاومت و غیره از مهم ترین مواردی است که این دو را از یکدیگر متمایز میکند. 

238 بازدید بخوانید